O NAS

Firma AWLEK zajmuje się handlem oraz dystrybucją warzyw i owoców w ilościach hurtowych, pakowanych, kalibrowanych oraz etykietowanych na życzenie klienta
Posiadamy bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie sadownictwa oraz handlu na terenie Polski i eksporcie zagranicznym Współpracujemy z wieloma grupami producenckimi i indywidualnymi sadownikami z regionu sandomierskiego.

Proponujemy ponad 20 odmian jabłek oraz innych owoców i warzyw o wysokiej jakości i bogatych walorach smakowych Gwarantujemy wysoką jakość produktów oraz obsługę logistyczną i transportową dużych partii owoców i warzyw.

Naszym głównym celem jest promocja produktów pochodzących ze szczególnego regionu Polski – ziemi sandomierskiej.

Ziemia sandomierska to drugi co do wielkości region sadowniczy w Polsce o wielowiekowych tradycjach w zakresie uprawy jabłek. Największe nasłonecznienie oraz ilość dni słonecznych w roku oraz dłuższe nasłonecznienie w cyklu dobowym w stosunku do innych regionów sadowniczych. Gleby lessowe – zawierające całą gamę mikroelementów, cieplejsze od innych rodzajów podłoży oraz  wykazujące właściwości poprawiające pobieranie składników pokarmowych przez rośliny.